Nettsiden du viser til, selger PET-flasker. Disse er uegnet som cachebeholdere fordi innsnevringen i åpningen gjør det tilnærmet umulig å få ut loggen. Til geocaching er det blitt populært med såkalte PET-flaskeemner. Disse må ikke forveksles med PET-flasker. PET-flaskeemner er halvferdige PET-flasker. I trinn to av produksjonsprosessen blir de varmet opp og blåst opp til ferdige PET-flasker. I motsetning til de ferdige PET-flaskene, er PET-flaskeemnene meget solide, og de har heller ingen innsnevring i åpningen. Med en vanlig bruskork er PET-flaskeemnene like tette som en brusflaske – hvilket er tett nok til geocaching – selv i Bergen. Eter min mening, finner du ikke bedre cachebeholdere – hvis du ser bort i fra størrelsen.
PET-flaskeemner selges vanligvis i store kvanta – minstevolum er vanligvis et sekssifret antall flaskeemner. Det blir litt voldsomt for oss geocachere. Da blir løsningen å kjøpe fra geocachebutikker som selger dem enkeltvis. Det blir mye dyrere enn en gros-prisene, men fortsatt billig i forhold til andre cachebeholdere som ikke engang er like holdbare.
Det er en stund siden jeg sist handlet PET-flaskeemner, så jeg skal ikke si noe om hvem som er best eller billigst. Trekker likevel frem
geowebshop.no som er en god norsk nettbutikk som har holdt på en stund. Du kan få de billigere i for eksempel tyske geocachebutikker – i hvert fall før du tar hensyn til at frakten både blir dyrere og tar lenger tid. Jeg har handlet fra en god del geocachebutikker på nett – fordelt på minst 7 land. Hver gang er ordrene mine blitt behandlet tilnærmet omgående, og jeg har fått det jeg har bestilt. Etter min erfaring er det altså lite risikabelt å handle fra geocacheentusiaster – uansett hvor i verden de holder til.